Regionální pracoviště Správa CHKO Beskydy >> Informujeme >> Aktuality >> Co dělá kopretina a žába u turistické trasy?

Co dělá kopretina a žába u turistické trasy?

Co dělá kopretina a žába u turistické trasy?

25.7.2017

Návštěvníci Beskyd se seznamují s lokalitami PPK.

U oblíbených turistických tras v Beskydech můžeme nově potkat malou cedulku ve tvaru kopretiny, zvonku, ovce, motýla nebo žáby. K čemu jsou? Upozorňují turisty i místní na to, že na záchranu tohoto kousku beskydské krajiny jsme přispěli my všichni. Jak? Jednoduše – cedulka je umístěna na okraji louky, pastviny nebo mokřadu, na který Správa CHKO Beskydy poskytuje finanční příspěvek na sečení nebo pastvu. Jde o finance ze státního dotačního programu zvaného Program péče o krajinu.

A jak se stane, že si zrovna tato a ne jiná lokalita zaslouží ochranářskou pozornost? Je domovem vzácných druhů rostlin a hmyzu; některé z nich na barevných cedulkách také představujeme. Pro lokalitu by cedulka měla být jakousi „známkou“, oceněním. Pro vlastníka, který se o louku stará poděkováním a vizitkou jeho dobré péče.

Kde jsou už cedulky umístěny a jak se k nim dostat můžeme podrobněji sledovat na webových stránkách mlékáren Kunín (http://www.mlekarna-kunin.cz/starame-se/index.html), které výrobu cedulek sponzorují. Firma se tak řadí mezi ty, které projevují, že jim osud naší přírody není lhostejný.

 

Kunin

Regionální pracoviště Správa CHKO Beskydy

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt