Divoká příroda Aljašky

Divoká příroda Aljašky

15.1.2018

Výstava fotografií (nejen) velkých savců severoamerického kontinentu zachycená Jaroslavem Pešatem.

Výstava probíhá v prostorách Správy CHKO Beskydy v Rožnově pod Radhoštěm od 15.1.2018 do 28.2.2018.

 

Představení autora

Jaroslav Pešat Jmenuji se Jaroslav Pešat. Patřím mezi starší generace fotografů. Příroda a myslivost se mi staly celoživotním tématem. Převážně fotografuji, objevuji a propaguji přírodní krásu Moravskoslezkých Beskyd. Tady jsem se narodil, zde žiji a tvořím. Mimo řadu jiných cen jsem získal v. r. 1992 první cenu na mezinárodní soutěži  Fauna celého světa.  Beskydy a Pobeskydí se mohou pochlubit výskytem vzácnějším druhem zvěře, jako např. medvědem, rysem, vlkem, kočkou divokou, tetřevem a jeřábkem.

Fotografuji pro své potěšení, které mi přináší daleko větší zážitky a vzrušení než při lovu a myslivosti. Samozřejmě uveřejnění snímku potěší a dává větší chuď k fotografování.

Měsíc jsem strávil fotografování v Severozápadní Americe a Kanadě, kde jsem projel osm států a devět národních parků. Také jsem měsíc fotografoval na Aljašce z které tady některé snímky vystavuji.

Kontakty

Telefon:   (+420) 731 006 297

E-mail:     JAROSLAV.PESAT@GMAIL.COM

http://www.fotolovy.com/pages/o-autorovi.html

About author

 My name is Jaroslav Pešat. I belong to older generation of photographer. Nature and hunting became my lifestyle. Mostly I take a photograph, discover and propagate the nature beauty of Moravian-Silesia Beskydy. It is my birthplace, I live and create here. Expect of other award I obtained the 1st price in international competition "Fauna of all World" in 1992. Beskydy and its surrounding can be proud of its precious kind habitation of wildlife such as bear, wolf, lynx, wildcat, wood grouse and hazel hen. It is quite difficult take a picture and meet with those wildlife. Animals migrate from Slovakia and lot of huntsmen never see them during whole life. Photographing is my hobby, which give me far more than hunting. Publication of my picture give me more power for photographing.

 

 

Regionální pracoviště Správa CHKO Beskydy

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt