Regionální pracoviště Správa CHKO Beskydy >> Informujeme >> Aktuality >> Vzácná návštěva ze zahraničí

Vzácná návštěva ze zahraničí

Vzácná návštěva ze zahraničí

27.4.2017

Ve dnech 24. a 25. dubna navštívila CHKO Beskydy skupina 17 pracovníků národních parků z Ruska, Estonska a Slovenska.

Po předchozím studijním pobytu v Bílých Karpetech dorazili v pondělí navečer do Velkých Karlovic, kde v útulném prostředí Hospody Kyčerka začala intenzivní výměna zkušeností. 

Návštěva zástupců národních parků ze zahraničí (foto: Petr Chytil)My domácí jsme seznámili hosty z Východu se systémem české ochrany přírody, v prezentaci a pak následně v terénu s některými aspekty naší práce v návštěvnicky exponovaném chráněném území, jakým je CHKO Beskydy. Ranní ptáčata vyrazila za svítání na ornitologickou vycházku ke kapličce na Štrčkové, dále hosté dopoledne navštili prales Razula a odpoledne Kulíškovu naučnou stezku u golfového hřiště Horal. V rámci přednášek jsme se "pochlubili" využitím moderních informačních technologií v ochraně přírody. 

Na druhou stranu jsme se měli alespoň trošku seznámit s nepředstavitelně pestrou přírodou Ruska či následování hodnými příklady práce s místní komunitou v estonském národním parku Lahemaa. Ruští kolegové pochválili naši snahu komunikovat s nimi v jejich mateřštině, nás zase mile překvapila „gastronomická prezentace“ jejich zapovědniků – no, kdo z Vás měl možnost ochutnat třeba limbové oříšky či sibiřský med?

JL

Regionální pracoviště Správa CHKO Beskydy

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt