Regionální pracoviště Správa CHKO Beskydy >> Informujeme >> Aktuality >> Mapování velkých šelem v Beskydech 2013

Mapování velkých šelem v Beskydech 2013

Mapování velkých šelem v Beskydech 2013

25.1.2013

Při mapování je pomoc veřejnosti vítaná.

Od poloviny osmdesátých let probíhá vždy  na konci února,  v Beskydech „velké“ mapování šelem (rys, vlk, medvěd). A stejně jako v předchozích letech, ani tentokrát se TO neobejde bez pomoci desítek dobrovolníků z řad pracovníků ochrany přírody, strážců, lesníků, ale i veřejnosti.

Letošní „sčítání“proběhne ve čtvrtek 28. února a pátek 1. března  2013 (především pro pracovníky resortu ochrany přírody) s možností pokračovat v sobotu 2.3.  a neděli  3.3. 2013, kdy se do akce tradičně zapojují dobrovolníci.  V případě „stopařsky nevhodného“ počasí  (trvalé sněžení, déšť) bude mapování provedeno v jednom ze dvou náhradních termínů  (o týden nebo dva později). Úvodní školení a rozdělení tras proběhne pro přihlášené zájemce ve středu 27. 2.  večer – místo a čas upřesníme přihlášeným zájemcům.

Všechny zájemce prosíme, aby nejlépe do 10.2. 2013 kontaktovali koordinátorku mapování: RNDr.Danu Bartošovou (dana.bartosova@nature.cz, tel. 571 654 293 kl. 23,  607 837 854) a sdělili: počet mapovatelů, od kdy do kdy se mapování zúčastní, zda mají k dispozici vozidlo, zda požadují úvodní proškolení, příp. preferovanou oblast či trasu mapování a zda potřebují zajistit ubytování (Správa CHKO je schopna zajistit levné ubytování  - ve spacáku).

Regionální pracoviště Správa CHKO Beskydy

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt